Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

BAND OF HEYSEK feat. R.L. BOYCE & KENNY BROWN "Juke My Joint" [LP, 2020]

Kód:
BAND OF HEYSEK feat. R.L. BOYCE & KENNY BROWN "Juke My Joint" [LP, 2020]
Bluesrockové trio na albu natočeném analogově v USA s tamními hosty. [ SS ]

Žádné hodnocení.
Výrobce: Indies Scope
Poslední kusy na skladě!
519 Kč
BAND OF HEYSEK feat. R.L. BOYCE & KENNY BROWN "Juke My Joint" [LP, 2020]
Bluesrockové trio na albu natočeném analogově v USA s tamními hosty.Blues rockové trio Band Of Heysek natočilo nové album Juke My Joint v USA. Nahrávání probíhalo přímo v Mississippi s místním bluesmanem R.L. Boycem (nominovaným v roce 2017 na Grammy). Originální zvuk alba dotváří i legenda syrového a autentického stylu "Hill Country Blues", Kenny Brown.

Album přímo z bluesového srdce naší planety. Spolu s R.L. Boycem, z Mississippi pocházejícím bluesmanem, a unikátním kytaristou Kenny Brownem, natočil Band Of Heysek během jednoho dlouhého odpoledne osm skladeb. Nahrávalo se starou dobrou analogovou technikou přímo na pásy, naživo, všichni dohromady.

„Energie ve studiu se dala krájet. Měli jsme sice připravených pár nápadů, které jsme chtěli s R.L. a Kennym zkusit, ale R.L. to vše vzal do svých velkých rukou se slovy „I’ll do it my way…“. Vzal si moje texty, které si různě v reálném čase při nahrávání upravoval a frázoval do svých hypnotických rytmů. My jsme se jen naladili na jeho vlnu, bylo to vlastně celé improvizace. Ale jsem přesvědčen, že to způsobilo, že ta nahrávka má tak tajuplnou, zvláštní a skutečně živou atmosféru.“ Říká Honza Švihálek z Band Of Heysek.

Když na podzim roku 2018 doprovázeli členové Band Of Heysek na Šumperském festivalu Blues Alive představitele tak zvaného Hill Country Blues, nikdo netušil, jaké to bude mít následky. V létě 2019 byla brněnská parta pozvána přímo do hornaté oblasti severního Mississippi na kultovní bluesový festival North Mississippi Hill Country Picnic. Tuto cestu spojili s dalšími koncerty a putováním v kolébce blues. Vyvrcholením bylo společné nahrávání ve studiu ve Water Valley se současnými ikonami blues Kenny Brownem a R.L.Boycem.

Dva dny ve studiu daly vzniknout hned dvěma deskám. První z nich nazvali heysci "Juke My Joint" (Juke Joint je lidové označení pro neformální zařízení s produkcí hudby, tance, hazardu a pití). Zásadním autorský vkladem se na vzniku tohoto alba podílel R.L. Boyce (zpěv, kytara), jenž byl v roce 2017 nominován na cenu Grammy v kategorii blues. Doprovodnou kytaru držel kromě hejska Honzy Švihálka v rukou neméně zkušený harcovník mississippské delty Kenny Brown, jehož legendární R.L.Burnside označoval za svého „adoptivního syna“. Rytmiku celé nahrávky mají na svědomí hejsci Mojmír „Bob“ Sabolovič na basu a Lukáš Kytnar na bicí. Za analogový záznam a mix s využitím zařízení a nástrojů, které pomáhaly psát historii blues a soulové hudby, je zodpovědný Bronson Tew (spolupracovník zakladatele Fat Possum Bruce Watsona). Druhé „americké“ album s výhradně autorskými písněmi Band Of Heysek a Kenny Brownem opět na kytaru a slide kytaru, bude brzy následovat.

Spojení blues z Brna a z Mississippi je skutečně ojedinělá záležitost. Heysci tak dokazují, jak blízké jim je beze všech pozlátek syrové pojetí opravdového blues. Hypnotický rytmus a atmosféra nové nahrávky vás po pár taktech pohltí natolik, že nebudete chtít, aby deska skončila.
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží BAND OF HEYSEK feat. R.L. BOYCE & KENNY BROWN "Juke My Joint" [LP, 2020] BAND OF HEYSEK feat. R.L. BOYCE & KENNY BROWN "Juke My Joint" [LP, 2020]
Kód:  
Bluesrockové trio na albu natočeném analogově v USA s tamními hosty. [ SS ]
519 Kč*