Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" [LP (PD), 2013]

Kód:
PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" [LP (PD), 2013]
Milník českého grindcoru, první vinylový press a dokonale zpracovaná picture disk verze druhého alba Pathologist. [ N ]

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
399 Kč
PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" [LP (PD), 2013]
Jednen z nejvýtečnějších vtipů, jak udělat reediciRecenzi na toto album jsme psal v době vydání, kdy jsem si vedl přísný statistiky, na základě nichž teď mohu uvést, že se jednalo o mou historicky 98. oficiálně napsanou recenzi, která byla později publikována. Proč to uvádím? Ke druhému řadovému albu Pathologist mám silný vztah a svůj aktuální pohled protnu několika myšlenkami z 20 let starého památného článku.

Druhá řadová deska Pathologist předčila debut lépe zvládnutou technikou naprosto extrémní hry, do které dokázala nenásilně voperovat doslova zhoubné melodie. Zvuk oproti debutu - který jsem mimochodem recenzoval pouze do šuplíku (moje historicky 10. recenze) a zaobíral se v ní spíše porovnáním vlasových porostů členů Pathologist a Carcass, než samotnou hudbou - není tak syrově brutální. Kapela společně se zvukaři P. Zymem a J. Krejčím zapracovali na jeho čitelnosti a jisté čistotě - pochopitelně v rámci pitevny.

Jestli měli v Československu, ČSFR nebo České republice někdy britší patologové Carcass své pravověrné bratry v sofistikované formě grind coru, byli jimi právě Pathologist. Žádná kapela před tím ani potom nebyla ve své hloubce a síle tak blízko ranným počinům dnešnímu synonymu chirurgické oceli.

Následovníka debutu vydali Pathologist v rozbřesku roku 1995, byť byl natočený už v roce 1993. Zdržení způsobilo hledání zahraniční firmy, která kapele tehdy žel žádná nepožehnala, tudíž zůstali u tuzemské M. A. Bony s tím, že distribuci venku zajišťovali Radiation Records (tehdejší divize Nuclear Blast Records). Snadno spekulovat o tom, co by kdyby, každopádně kapela měla zjevně zájem prorazit ven a možná ji i tento neúspěch dopomohl k faktu, že se "Grinding Opus..." stal její labutí písní. Přitom skladby hravě obstojí i po 20 letech, leader Cyklo bublá hrdlem jak bobtnající vředy před finální hnilobnou explozí, kytary malují jak grind corem, tak death metalem po zdech márničních, bicí se velmi umně zmítají mezi středním a extrémním tempem, jak nebožtík mezi tím vším kříšený defibrilátorem.

Klatovský label Nasphyr Personal Demon Records provozuje pamětník, který tohle všechno naplno prožil v době vydání a zhostil se reedice, respektive vůbec první vinylové edice nad míru a běžný standard odpovědně. Úcta k opravdové legendě z díla sálá stejně jako vtip, jakým je tentokrát vyvedeno.

Jak známo, debut vyšel na limitovaném picture disku - jestli si správně vybavuji - tehdy v 700 kusech, což bylo v roce 1992 - kdy stále frčely vinyly, podobně jako dneska stream - číslo poměrně minimální. Dvojka vyšla úplně stejně, náklad je shodně prezentován jako limitovaný, v roce 2013 ohraničený 400 kusy.

A teď přijde pointa jednoho z největších vtipů za poslední roky, které jsem na tuzemské vinylové scéně zažil a před kterým musím uznale pokynout. Provedení totiž náramně vyšlo, a to zcela v duchu zmíněného vinylového debutu. Shodně picture disk v plastovém obalu, shodně titulní obraz a logo, shodně foto na zadní straně, shodně natvrdo oříznutá fotografie kapely (detail, který se počítá k dobru dvojnásobně), shodně tracky, font písma, logo vydavatele, limited edition doložka, atd. Naprostá úcta ke grafice debutu, a zatímco u něj dominovala červená barva, tady vládne temně žlutá. Dokonalá série je na světě ruku v ruce s jedním z nejvýtečnějších vtipů, jak lze udělat reedici a nelpět na dogmatech vzezření odpovídajících aktuálním normám.


Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" [LP (PD), 2013] PATHOLOGIST "Grinding Opus Of Forensic Medical Problems" [LP (PD), 2013]
Kód:  
Milník českého grindcoru, první vinylový press a dokonale zpracovaná picture disk verze druhého alba Pathologist. [ N ]
399 Kč*