Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

ŠIMANSKÝ – NIESNER "Tance neznámé" [LP, 2019]

Kód:
ŠIMANSKÝ – NIESNER "Tance neznámé" [LP, 2019]
Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner (původně Unna) a jejich vyhraná odpověď na žánr american primitivism. Vyšlo na 180 gram těžkém vinylu s plakátem formátu A3. [ N ]

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
390 Kč
ŠIMANSKÝ – NIESNER "Tance neznámé" [LP, 2019]
Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner (původně Unna) a jejich vyhraná odpověď na žánr american primitivism. Vyšlo na 180 gram těžkém vinylu s plakátem formátu A3.

Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner se na svém debutu snaží ukotvit pojem primitivismus do českého hudebního žargonu. Oba ve své tvorbě vychází z žánru zvaného american primitivism, který již od 70. let pilovali kytaroví hráči jako John Fahey, Leo Kottke, Robbie Basho či Sandy Bull. Americký primitivismus vycházel z bluegrassové tradice amerického jihu, ale netradiční přístup k lazení, rytmice a mantrickému repetitivismu nalezl v duchovní hudbě asijského původu. Hudba indického guru a hráče na sitar Raviho Shankara se stala soundtrackem k sebepoznávání skrz psychedelické drogy pro řadu mladých američanů, pro řadu mladých muzikantů se pak stala významným inspiračním zdrojem.

O pět dekád později je odkaz amerického primitivismu stále živý a Šimanský s Niesnerem patří do řady jeho následovníků. V našem prostředí ho obohacují o český country folkový romantismus.Niesner se Šimanským společně vyrostli v hlučné přerovské kapele UNNA, která podobně jako jejich aktuální tvorba, sršela nadšeneckým přístupem a čerpala jak z devadesátkového noise rocku, tak soudobého alternativního metalu. Svůj kultovní status kapela završila vydáním rozlučkové desky a sérií důrazných finálních koncertů. Zatímco Niesner se kytary držel už v UNNA, Šimanský v kapele odklepával rytmus a hru na kytaru si osvojoval v dobách existenčního tápání, kdy prakticky žil v místnosti své přerovské zkušebny. Tam neúnavně, občas i 10 hodin denně cvičil a piloval svou hru po vzoru Johna Faheyho.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a Šimanského první deska, kazeta "Face to Face to Against American Primitivism in Eastern Europe vol. I" vzbudila ohlas na české i zahraniční scéně. Na té domácí ke všemu umocněné výraznými a neúnavnými koncerty. Po desítkách trubadůrských výjezdech po všech koutech republiky si k sobě Šimanský přivolal bývalého partnera z UNNA Niesnera a společně začali připravovat materiál napsaný pro dvě kytary. Po jejich prvním koncertu, který proběhl v přítmí odsvěceného vernéřovického Soulkostela v létě 2018 se dvojice odebrala do domácího studia Davida Zemana (z kapely Kalle), kde nahrála osm skladeb na album "Tance neznámé".

Album vyšlo 18. dubna u vydavatelství Stoned to Death jako 180 gram vinyl doplněný plakátem. Obal je z dílny Štěpána Adámka, o master se postaral David Šmitmajer z Headless Duplicated Tapes.
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží ŠIMANSKÝ – NIESNER "Tance neznámé" [LP, 2019] ŠIMANSKÝ – NIESNER "Tance neznámé" [LP, 2019]
Kód:  
Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner (původně Unna) a jejich vyhraná odpověď na žánr american primitivism. Vyšlo na 180 gram těžkém vinylu s plakátem formátu A3. [ N ]
390 Kč*