Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

KOCHLEA "Flegma" [LP, 2019]

Kód:
KOCHLEA "Flegma" [LP, 2019]
Debutová deska brněnské instrumentální kapely čerpající z tradic noiru a alternativy. Pomyslný soundtrack k němému filmu? Nepochybně. [ SS / VG+ ]

Žádné hodnocení.
Výrobce: Červený kůň
Připraveno k odeslání
439 Kč
KOCHLEA "Flegma" [LP, 2019]
Debutová deska brněnské instrumentální kapely čerpající z tradic noiru a alternativy. Pomyslný soundtrack k němému filmu? Nepochybně.

Kochlea přichází s debutovou deskou Flegma v době, kdy ve světě nastupuje vlna post-jazzu, který rozšiřuje hranice žánru eklektickým způsobem do všech možných stran. Tam, kde jiní volí cestu rozjásaného a bujarého veselí, čerpá Kochlea z tradic noiru a alternativy a přináší spíše meditativní a temnou atmosféru, která se občas přelévá až do tripovité tekutosti.

Rozhovor tří lidí jako cesta k poznání. Čtyři rozmluvy beze slov, každá na jiné téma. Hypnotický rytmus, opojné bloudění i extatická gradace. Celou deskou se však proplétá jedno slovo, melancholie. Atmosféra noci těžká jak olovo.

Nahrávalo se u Hromyho (Five Seconds to Leave) v Low Resolution Studios v Dolním Skrýchově u Jindřichova Hradce. Základ tracků byl nabírán naživo, celé trio dohromady, po dokončení se dohrávali smyčky, které běžně hrajeme živě, ale kvůli zvuku jsme je dohrávaly až dodatečně. Nicméně vše, co je na nahrávce lze do posledního detailu slyšet i na koncertech. O mix se postaral Hromy a o master Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Kochlea, trio z Brna, ságo, basa, bicí. Na scéně se pohybují od roku 2010. Kapela nezapře dávný odkaz alternativní scény moravské metropole, ale jde jinam, cestou pomyslných soundtracků k němým filmům, kde melancholické, zamlžené nálady střídají přestřelky a výjevy ze zakouřených podniků. Prvotní koketování s post-rockem a nu-jazzem odeznělo, kapela našla po letech svůj zvuk, kterým se hlásí především k noir music.
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží KOCHLEA "Flegma" [LP, 2019] KOCHLEA "Flegma" [LP, 2019]
Kód:  
Debutová deska brněnské instrumentální kapely čerpající z tradic noiru a alternativy. Pomyslný soundtrack k němému filmu? Nepochybně. [ SS / VG+ ]
439 Kč*