Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

DROM | BLUES FOR THE REDSUN "Fullmoon Alchemy Narcotic Session" [split LP, 2018]

Kód:
DROM | BLUES FOR THE REDSUN "Fullmoon Alchemy Narcotic Session" [split LP, 2018]
Narkoticko-chymická svatba post-metalu a sludge-doomu. [ N ]

Žádné hodnocení.
Výrobce: MetalGate
Připraveno k odeslání
350 Kč
DROM | BLUES FOR THE REDSUN "Fullmoon Alchemy Narcotic Session" [split LP, 2018]
Narkoticko-chymická svatba post-metalu a sludge-doomu.Dvě žánrově odlišné formace. Dvě různá pojetí tvrdé hudby. Jeden split počin. Jedno hluboké přátelství, které mezi oběma spolky vládne. Jedno nosné téma, jež se celou nahrávkou vleče jako kouř v opiovém doupěti. To je „Fullmoon Alchemy Narcotic Session“ – nejnovější splitko z naší produkce, které vychází ve formě vinylu! Spolupráce libereckých DROM (post-metal / hardcore) a BLUES FOR THE REDSUN (sludge-doom; Holešov) vzešla ze společných koncertů a tour, během nichž se mezi hudebníky vytvořilo pevné pouto. Tematická náplň pak pramení z profesních životů kapelníků obou formací. Jak Kubanec (BLUES FOR THE REDSUN), tak Charlie (DROM) jsou totiž zaměstnanci v protidrogových službách, a právě z tohoto prostředí vzešel obsah „Fullmoon Alchemy Narcotic Session“.

Nyní nám dovolte nejen prozradit něco víc o obou formacích a jejich (hudebních) vizích, ale také poodhalit nějaké zajímavosti z nahrávacích procesů, neboť tyto probíhaly paralelně v režii obou skupin.

Liberecká post-metal / hardcore parta DROM vznikla v létě 2010. Za největší inspiraci pro svou tvorbu považuje život, svět a muziku jako takovou. Kapela silně akcentuje environmentální a lidskoprávní tematiku. Citujme kapelní Bandzone:

„Civilizace se neptá. Připravila nás o zdravý rozum a zničila náš soucit. Strojovým tempem ničíme život téměř v každé jeho formě. Přesvědčeni o nadřazenosti svého druhu, ale zrazujeme jen sami sebe. Vodu, kterou otrávíme, budou pít naše děti, a život, který popravíme, bude nakonec ten náš.“

DROM svou část nahráli v libereckém studiu Resound pod taktovkou Martina Havlena. Nahrávání trvalo několik dní během chladných večerů přicházejícího jara roku 2018 a výsledkem je téměř dvacetiminutová skladba „V tanci světel“. Zajímavostí je, že se jedná o zatím nejdelší píseň v celé historii kapely. Uznejte sami, dvacet minut, to už je slušný opus.BLUES FOR THE REDSUN z podhůří Beskyd ve své tvorbě mísí doom/sludge metal s prvky dalších metalových i nemetalových žánrů (věděli jste například, že skupina si své jméno vybrala podle druhé desky amerických stoner metalistů KYUSS?) Kapelní krédo je jednoduché – hlavně hrát pomalu!!! Stručně a jasně to ostatně sami pánové potvrzují na svém FB profilu:

„Chtěli jsme hrát pomalou hudbu, tak jsme začali [...] Od ambient/sludge plného zpětných vazeb se tak nějak prokousáváme k tomu, co bychom chtěli hrát.“

BFTRS nahrávali svou část ve Spring studiu ve Strakonicích. Mix a mastering poté proběhl u Dark Ceremony, což je záležitost bubeníka z brutal death metalové chasy Cranial Carnage.Kytarista Kubanec k celé nahrávce dodává:

„Název kolaborace Fullmoon Alchemy Narcotic Session odkazuje na rizika nočního života ve spojitosti s užíváním návykových látek, což je teda asi dost abstraktní, ale o to tam vlastně jde. Proto je i obal (z dílny Ondřeje "Vlka") na jednu stranu kýčovitý, na stranu druhou nechává široké pole pro fantazii...“

Skutečné hrátky s drogami nejsou žádná legrace; to dobře víme všichni. Ve společnosti BLUES FOR THE REDSUN a DROM se však bát nemusíte. Dostává se vám totiž šance vyzkoušet si podobnou záležitost v čistě virtuální podobě hudebního prožitku. Stačí tak jen zapojit fantazii a ochutnat hudební náplň tak rozmanitou, jako je drogový dýchánek pod úplňkem. Vystoupejte do závratných výšek ve společnosti DROM a následně padněte do hlubin, do nichž vás nemilosrdně srazí drtivě mrazivá část BLUES FOR THE REDSUN. Poté se vraťte zpět do reality. Poděkujte, že to vše bylo jen jako. Vezměte si z toho poučení. Pokud jste připraveni na tento trip, tak směle nasedat, jízda začíná.
Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží DROM | BLUES FOR THE REDSUN "Fullmoon Alchemy Narcotic Session" [split LP, 2018] DROM | BLUES FOR THE REDSUN "Fullmoon Alchemy Narcotic Session" [split LP, 2018]
Kód:  
Narkoticko-chymická svatba post-metalu a sludge-doomu. [ N ]
350 Kč*