Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

TORTHARRY "Beneath" [LP, 2010]

Kód:
TORTHARRY "Beneath" [LP, 2010]
7. řadové album prvoligové domácí deathmetalové kapely. 9 nových vlastních skladeb doplňuje cover verze DEBUSTROL "Krvavá práce", která v albovém formátu CD nevyšla. [ N ]

Žádné hodnocení.
Výrobce: Monster Nation
Připraveno k odeslání
259 Kč
TORTHARRY "Beneath" [LP, 2010]
>>> LADISLAV OLIVA | 2011-01-22 >>> VINYL DISK MUSICK

Ve zlověstně rotujícím víru nabroušených kos

Hronovská deathmetalová družina Tortharry patřila především v devadesátých letech k nepochybně výstavním exponátům tuzemské smrtící scény. Jezdila i po světě a proto nemůže být divu, že ji leckdo tehdy respektoval coby „menší Krabathor“. Jemu se dokázala kvalitativně vyrovnat, ne-li jej dokonce překonat mimořádně povedeným albem "Unseen" z roku 1999, které lze dodnes považovat za jeden z vrcholných počinů českého smrtonosného metalu. Žel, následující dlouze chystané album "White" bylo nevelkým, přesto znatelným krokem vzad, takže vzpomínka na tehdejší sněhobílou image kapely se s odstupem času jeví silněji než cokoliv z oné desky. Další počiny přinášely lehoučký vzestup formy, ale na úroveň druhé poloviny devadesátých let se kapela dosud nevrátila. Přestože se tak neděje ani s touto deskou, rozhodně není třeba lámat hůl.

Po stále ještě poměrně nedávné účasti na kompilaci CONSTELLATION OF DEATH je čerstvé album vůbec prvním samostatným vinylovým zápisem této velezkušené formace. Zvukově velmi kvalitní nahrávka zcela pokračuje v linii starší tvorby, jen je snad ještě o malý chloupek drtivější. Hlavně úvodní skladba "Voiceless Storm" disponuje opravdu smrtícím účinkem, jemuž se pak zbylé kousky zdárně přibližují. Přestože není třeba nic namítat proti převážně staroškolsky deathovému pojetí, zejména první strana desky v jeho zajetí úpí natolik, že by alespoň drobný náznak nějakého osvěžujícího vybočení rozhodně neškodil. Vokalista chroptí ze všech sil, kytaristé drtí struny, bubeník pořádá válečnou kanonádu, což pospolu zní velmi schopně, leč pořád stejně. Druhá strana je však naštěstí přece jen alespoň nepatrně zajímavější, především díky povedené skladbě "In The Shadow" či sirénově znějícím kytarovým riffům v "Deep Down (And In My Embrace)". Hlavně jejich zásluhou jde stále o ten klasický a rutinně kvalitní death metal, jenž umí být technicky precizní, decentně melodický, ale současně i dostatečně brutální. Podobně jako vinylový bonus v podobě coveru "Krvavá práce" od thrashové legendy Debustrol, který byl nahrán pro tribute vydaný coby příloha magazínu Pařát.

Stále životaschopný soubor již sice není žádným průkopníkem novátorských postupů, ale to od něj ani nelze chtít. Podstatným se jeví, že ve svém zavedeném stylu si počíná natolik suverénně, že případné úvahy o vyčpělosti lze poměrně úspěšně zapudit. Onen na obalu rotující vír ostře nabroušených kos je totiž pořád ještě dostatečně zlověstným nástrojem smrti.
Soubory Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží TORTHARRY "Beneath" [LP, 2010] TORTHARRY "Beneath" [LP, 2010]
Kód:  
7. řadové album prvoligové domácí deathmetalové kapely. 9 nových vlastních skladeb doplňuje cover verze DEBUSTROL "Krvavá práce", která v albovém formátu CD nevyšla. [ N ]
259 Kč*