Vyhledávání zboží Informace Partneři
Zde se nacházíte: / LP
Podrobné údaje o zboží

RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t" [split LP, 2014]

Kód:
RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t" [split LP, 2014]
Hromady kostí. Nábojáky. Havrani. Bomby. Lebky. Ostnatý dráty. Výbuchy. Samopaly. Crustpunk. Dis-beat. Hard Core - Punk. [ N ]

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
249 Kč
RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t" [split LP, 2014]
Hromady kostí. Nábojáky. Havrani. Bomby. Lebky. Ostnatý dráty. Výbuchy. Samopaly. Crustpunk. Dis-beat. Hard Core - Punk.

>>> MERŤÁK | 2016-01-13 >>> VINYL DISK MUSICK

RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t"

LP (2014|10|15 Papagájův Hlasatel Records)

Pěkně zostra na Moravě

Tohle sice již není novinka, nicméně se jedná o počin, který stále stojí za pár slov. Pokud si totiž chcete odpočinout od koled a vánočních beneficí Karla Gotta, dvě moravské crust-punkové smečky vám mohou docela slušně zatopit pod kotlem. Tak tedy žádné řeči kolem: v hlavní roli Risposta a Kutya Harap!

Téměř až komiksově laděný obrázek úvodní strany desky vykresluje policejního velitele, který svým pohůnkům lije do chřtánů agresi. V policích za ním jsou pak další konvice s násilím, nenávistí, homofobií či netolerancí. Totálně punkový obrázek! Na rozkládacím vnitřňáku pak můžete pročítat české a anglické texty obou kapel.

Černý vinyl je venku a nejprve stranou ostřílené Risposty. Potěšilo mě, že kapela o sobě po pár letech dala zase vědět, protože jsem si nebyl úplně jist, jestli ještě vůbec funguje. Hned první vál "Odplata" je však jasným důkazem, že kapela neztratila nic ze své syrovosti a agresivity a po krátkém thrashmetalovém úvodu se na vás začne valit pěkně nabroušený metal-crust. Zkrátka Risposta: dva vokály, krátké mezihry se zpomalením tempa, texty nabroušené jako břitva a osm crustových výstřelů. Takhle se mi to líbí a já si troufám tvrdit, že kapela stále patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu u nás, i když pro mě ani tahle nahrávka nepřekonává opravdu výbornou desku "Schválen byl nový řád" z roku 2009, která dávala svého času pořádně zabrat mým ušním bubínkům. "Odplata", "Jménem civilizace", "Úpadek společnosti", "Lichva důvěry k moci", "Není kam utéct" - je vůbec potřeba se více rozepisovat o obsahu textů? Ty jsou totiž smutným obrazem dnešní reality.

Druhá strana deska patří kapele Kutya Harap, která - dle promo článku k desce - funguje od roku 2011, pochází z východního Valašska (Francova Lhota) a působí v ní členové takových formací jako Homo Consumens, Afterbirth nebo Depresy Mouse. Název Kutya Harap je z maďarštiny a dal by se přeložit jako Útočný pes. To je myslím docela trefné pro těch devět válů na desce, kapela totiž šlape jako dobře nabroušený stroj, i když v tomto případě se jedná spíš o sbíječku. Pamatuji si, že jsem Kutya Harap viděl už minimálně dvakrát naživo a hudebně mě to celkem bavilo, leč měl jsem trochu problém se zpěvem. To se mi rovněž potvrdilo při poslechu této desky - hudebně jde o nekompromisní crustový prasopal od začátku do konce, ovšem specifickému vokálu zpěváka Zbyška stále úplně nemohu přijít na chuť. Není to takový ten klasický crustový projev jakým disponuje třeba předchozí Risposta a mraky dalších kapel, které mydlí tuhle hudbu, je to však každopádně asi o zvyku. Na druhou stranu je zpěvu v tomto případě docela dobře rozumět a člověk hned ví, o čem jsou texty kapely. V těch jsou častá témata smrti, konce světa, nebo ovládnutí lidí politiky.

O nahrávku se v obou případech postaralo v únoru 2013 UnArt studio ze Slavičína, kde v minulosti nahrávali třeba i Mass Genocide Process či Yarvar Cocha, mix obstaralo rožnovské studio Moc Plevele. V obou případech se zvuk povedl.

Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen(a).
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Aktuální zboží RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t" [split LP, 2014] RISPOSTA "s/t" | KUTYA HARAP "s/t" [split LP, 2014]
Kód:  
Hromady kostí. Nábojáky. Havrani. Bomby. Lebky. Ostnatý dráty. Výbuchy. Samopaly. Crustpunk. Dis-beat. Hard Core - Punk. [ N ]
249 Kč*